Torino Faicom
Torino Faicom Slangvinda 400 Bar 9200
6 582 kr
Rekommenderat ca. pris 7 180 kr
Denna produkt går endast att köpa i steg om 1 st
I lager - Skickas om 3-5 vardagar
Fri frakt
Produktbeskrivning
Högtryck, 400 bar, målad metall
Proffesionell vinda försedd med ställbara utmatningsarmar. Lätt att placera, även i trånga utrymmen. Kan även takmonteras. Använd svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Vindan är pulverlackerad.
| Modell | 9200 |
| Användningsområde | Högtrycksvatten |
| Slanglängd | 20 m |
| Slangdimension | 10 mm |
| Max tryck | 400 bar |
| Anslutning in | 3/8" inv. g |
| Anslutning ut | 3/8" utv. g |
| Reservdelsnummer svirvel | 8700068 |
| Art. nr svängbart väggfäste | 8709225 |
| Mått LxBxH | 460x230x447 mm |
| Vikt | 25 kg |
Recensioner
- Artikelnummer: 1000049720
- Tillverkarnummer: 8709203
- Varumärke: Torino Faicom