Torino Faicom
Torino Faicom Slangvinda 400 Bar M 9150
5 182 kr
Rekommenderat ca. pris 5 654 kr
Denna produkt går endast att köpa i steg om 1 st
I lager - Skickas om 3-5 vardagar
Fri frakt
Produktbeskrivning
Högtryck, 400 bar, målad metall
Proffesionell vinda försedd med ställbara utmatningsarmar. Lätt att placera, även i trånga utrymmen. Kan även takmonteras. Använd svängbart väggfäste om slangen skall dras ut eller matas in i sidled. Slitaget på vindan blir mindre och slangen rullas upp jämnare. Vindan är pulverlackerad.
Vattentemperatur max 150 °C.
| Modell | 9150 |
| Användningsområde | Högtrycksvatten |
| Slanglängd | 15 m |
| Slangdimension | 10 mm |
| Max tryck | 400 bar |
| Anslutning in | 3/8" inv. g |
| Anslutning ut | 3/8" utv. g |
| Reservdelsnummer svirvel | 8700068 |
| Art. nr svängbart väggfäste | 8709220 |
| Mått LxBxH | 460x180x447 mm |
| Vikt | 15 kg |
Recensioner
- Artikelnummer: 1000049698
- Tillverkarnummer: 8709152
- Varumärke: Torino Faicom