Hem / El & bygg / Lyft & hantering / Transportvagnar & kärror / Kongamek KM113500 Ställ Grå Konfektions med broms
Kongamek KM113500 Ställ Grå Konfektions med broms
Konga Mekaniska

Kongamek KM113500 Ställ Grå Konfektions med broms

1 971 kr
Rekommenderat ca. pris 2 584 kr

Denna produkt går endast att köpa i steg om 1 st

I lager - Skickas om 2-4 vardagar

Fraktkostnad

89 kr

  • 30 dagars öppet köp
  • 4,5 av 5 i kundomdömen
  • Snabba leveranser
Produktspecifikation
  • Höjd: 
    183 cm
  • Bredd: 
    71 cm
  • Längd: 
    118 cm
  • Hjuldiameter: 
    100 mm
  • Garanti: 
    5 år
Produktbeskrivning

Kongamek KM113500 Ställ Grå Konfektions med broms är en robust och praktisk lösning för effektiv materialhantering i professionella miljöer.

Modellen kombinerar en maxlast på 75 kg och 100 mm hjul i ett utförande som är anpassat för daglig användning. Konstruktion och utrustning gör det enkelt att anpassa transporten efter arbetsflödet och den aktuella lasten.

  • Maxlast: 75 kg
  • Längd: 1180 mm
  • Bredd: 710 mm
  • Höjd: 1830 mm
  • Hjulsort: Polyuretan hjul
  • Hjultyp: 4 länk varav 2 med broms
  • Hjuldiameter: 100 mm
  • Broms: Ja
  • Vikt: 12 kg
  • Leverans: Levereras omonterad

Ställ för effektivare arbetsflöden

Produkten är utformad för effektiv materialhantering i professionella miljöer. Genom att samla lasten på en mobil lösning minskar behovet av onödiga lyft och separata transporter, samtidigt som materialet blir enklare att flytta mellan arbetsstationer.

Kapacitet för upp till 75 kg

Med en angiven maxlast på 75 kg kan produkten användas för både lättare och mer krävande transporter inom sitt avsedda användningsområde. Belastningen ska alltid fördelas jämnt och hållas inom den angivna kapaciteten.

Hjuluppsättning anpassad för intern transport

Hjuluppsättningen är specificerad som 4 länk varav 2 med broms. Hjuldiametern är 100 mm. Bromsade hjul gör det möjligt att säkra vagnen när den ska stå still.

För flera professionella miljöer

Kongamek anger modellen som lämplig för bland annat butik och handel och kontor och konferens. Det gör den till en flexibel lösning när samma typ av materialhantering återkommer i flera delar av verksamheten.

Recensioner
Frågor och svar
Dokument