Hem / Hem & fritid / Jakt / Jaktkläder / Carhartt Denim Skjorta Fleecefodrad Herr Glacier
Carhartt Denim Skjorta Fleecefodrad Herr Glacier
EU_105605_H84_F
Carhartt Denim Skjorta Fleecefodrad Herr Glacier
EU_105605_H84_F
Carhartt Denim Skjorta Fleecefodrad Herr Glacier
EU_105605_H84_F
Carhartt

Carhartt Denim Skjorta Fleecefodrad Herr Glacier

Från 1 450 kr
Rekommenderat ca. pris 1 629 kr

Denna produkt går endast att köpa i steg om 1 st

Fraktkostnad 71 kr

  • 30 dagars öppet köp
  • 4,5 av 5 i kundomdömen
  • Snabba leveranser

Produktspecifikation:

  • Färg
    Glacier
  • Färgton
    Blå
  • Dam/Herr
    Herr
  • VarumärkeCarhartt
  • KategoriJaktkläder

Produktbeskrivning

Fleecefodad skjortjacka i snygg denim från Carhartt, tillverkad av 100% bomull på utsidan och 100% mjuk polyesterfleece på insidan.

Skjortjackan kommer i en Relaxed Fit, som ger en avslappnad och bekväm passform. Den har en delad krage och två bröstfickor med knäppning på framsidan, där den vänstra fickan har plats för en penna. Där finns också fickor framtill med sidoingång. Framsidan stängs med tryckknappar och jackan är något förlängd vid midjan för att förhindra att vinden tränger igenom.

Med bomullstyget och det inre fleecefodret i skjortan är du garanterad god komfort och att du kan hålla dig varm under hela arbetsdagen. Denna skjorta kan med fördel användas som en lager på lager-skjorta. Den har också en otroligt slitstark yta, vilket säkerställer att du har en skjorta som håller under en längre tid.