20%
Gelins-KGK
Femi Bandsåg Femi 780Xl
8 773 kr11 019 kr
Vårt lägsta pris de senaste 30 dagarna före kampanjstart: 11 019 kr
Denna produkt går endast att köpa i steg om 1 st
I lager - Skickas om 1-3 vardagar
Fri frakt
Produktbeskrivning
* Största kapacitet 105 mm.
* Kapningsvinkel kan justeras 0 till 45 grader vänster.
* Bladsträckning.
* Kraftfull 850 W, två hastigheter elektronisk switch.
* Torrsågning (ingen kylvätska krävs).
* Låsning av sågbygel.
| Elektrisk anslutning | 230 volt |
| Frekvens | 50 Hz |
| Mått LxBxH | 850x360x650 mm |
| Motoreffekt W | 850 |
| Sågbladhastighet | 60 / 80 m/min |
| Sågbladstorlek | 1335x13x0,65 mm |
| Tanddelning | T8 / 12 |
| Vikt kg | 17 |
| Kapningskapacitet Mått i mm. H=höger V=vänster |
![]() |
![]() |
![]() |
|
| 780XL | 0° 45° V |
105 72 |
102x102 68x68 |
105x93 70x60 |
Recensioner
- Artikelnummer: 1000050817
- Tillverkarnummer: 9202075
- Varumärke: Gelins-KGK
- Kategori: Metallbandsågar


