Produktspecifikation
- Effekt:1.9 kW
- Drivkälla:El 230V
- Maximal lyfthöjd:51 m
- Maximal sughöjd:9 m
- Suganslutning:36 mm (G 1 1/4")
- Vikt:25.1 kg
- Användningsnivå:Semiproffs
- Användningstyp:Lantbruk & skog, Hem & fritid
- Användningsområde:Vattenhantering
Produktbeskrivning
Fördelar
- För trädgårdsbevattning och grundvattenpumpning samt för pumpning, urpumpning och cirkulation av rent vatten
- Underhållsfri kondensatormotor
- Överbelastningsskydd: skyddar motorn mot överhettning
- Högvärdigt glidringstätsystem för lång driftstid
- För trädgårdsbevattning med 1-6 spridare
Medföljande tillbehör
- Gängtätningstejp
| Karakteristika | |
|---|---|
| Nominellt upptagen effekt | 1900 W |
| Max. kapacitet | 9000 l/h |
| Max. matningshöjd | 51 m |
| Max. tryck | 5.1 bar |
| Max sughöjd | 9 m |
| Suganslutning | 1 1/4" innergänga |
| Tryckanslutning | 1" innergänga |
| Pumphus | Grått gjutjärn |
| Skyddsklass IP | IP X4 |
| Drivaxel | Ädelstål |
| Antal löphjul | 1 |
| Mått | 517 x 206 x 237 mm |
| Vikt | 25.1 kg |
| Kabellängd | 1.5 m |
| Bulleremission | |
| Ljudtrycksnivå | 73 dB(A) |
| Ljudeffektsnivå (LwA) | 85.4 dB(A) |
| Mätosäkerhet K | 3 dB(A) |
Recensioner
Frågor och svar
Dokument
Övrig info